Історія бібліотеки

 Бібліотека-філія № 4 села Малий Фонтан

Відкриття сільської бібліотеки в селі Малий Фонтан датується 1939 роком. Як згадував колишній голова М.Фонтанської сільської ради Шимбарьов, на той час в бібліотеці налічувалось 500 – 600 примірників книг. Першим бібліотекарем був Дідик Д.Л.
В часи військового лихоліття під час окупації частина книг була втрачена, але значну кількість книжок зберегли селяни М.Фонтану Шимбарьова та Білоус. Ці книги стали основою післявоєнної бібліотеки, яка розмістилася в сільському клубі. Завідувачем бібліотекою став Волкунович І.П.
В вересні 1951 року бібліотеку  прийняла вісімнадцятирічна  дівчина - Матковська Валентина Петрівна, справжній бібліотекар за покликанням. І відтоді бібліотека стала центром громадського життя села, виступаючи організатором масових заходів в бібліотеці, на колгоспних полях, в школі та МТС.


                             Валентина Петрівна трудилася на цій ниві 40 років. За часів її роботи бібліотека не раз носила звання «Бібліотека відмінної роботи», а сама Валентина Петрівна неодноразово нагороджувалась грамотами відділу культури та цінними подарунками. Вона з особливою увагою обслуговувала і молодь, і людей похилого віку, щиро вболівала за свою справу, вела велику роботу по популяризації книги. Селяни з особливою пошаною ставились до свого бібліотекаря і пам’ятають цю працелюбну жінку до цих пір.
З 1982 року бібліотека знаходиться в приміщенні колишньої контори колгоспу ім. Калініна. Книжковий фонд налічує 9239 примірників, обслуговує 550 читачів.
В 1991 році бібліотеку прийняла колишня завідуюча методичним відділом ЦРБ Рудик Віра Маркелівна, яка працює і сьогодні. Віра Маркелівна одна з найкращих бібліотекарів району, вона передає свій досвід молоді, щиро ділиться секретами своєї роботи. Саме за її ініціативою серед бібліотек ЦБС започаткований напрямок "Бібліотечний патронат", коли бібліотекар обслуговує книгою та періодикою на дому ветеранів війни та праці, людей з обмеженими фізичними можливостями, які не в змозі самі дістатися до бібліотеки.
      
В 2006-2007 роках її бібліотека за результатами роботи двічі була визнана найкращою «Бібліотекою року»

В 2013 році Віра Маркелівна вийшла на заслужений відпочинок, а бібліотеку очолила її учениця - молода, енергійна жінка - Ірина Павлівна Дмитрієва.     Закохана в бібліотечну справу, Ірина підтримує високий імідж свого закладу. Яскрава, гарна, з безліччю кольорових виставок, зі смаком оформлена бібліотечна кімната майже ніколи не буває пустою. В ній завжди шумно та гамірно від дитячих голосів. Маленькі читачі залюбки гортають сторінки цікавих книжок, малюють улюблених літературних героїв, майструють яскраві саморобки. Не забувають стежку до бібліотеки і дорослі читачі, і люди похилого віку. І для кожного знайдеться в Ірини і потрібна книжка, і корисна газета, і привітна усмішка, і теплі слова. 


Немає коментарів:

Дописати коментар